Ponczo to jeden z tradycyjnych ubiorów Indian, który jednak przedarł się do kultury i dziś możemy zobaczyć wiele kobiet, które noszą takie właśnie ponczo. Najczęściej jest ono wykorzystywane jesienną porą roku jako wierzchnie nakrycie, które można wykorzystać, aby podkreślić swój styl. Jak się jednak okazuje, można je wykorzystać także zimą, wkomponowując ponczo w przeróżne stylizacje na te bardziej chłodne dni.

Ponczo samo w sobie jest zbyt cienkie, aby zastąpić nam kurtkę czy płaszcz, natomiast tak czy siak warto z niego skorzystać zimą. Można na przykład założyć je na kurtkę czy płaszcz, dzięki czemu nasza stylizacja nabierze wyjątkowego charakteru. Ponczo doskonale komponuje się także ze smukłym dołem, który tworzyć mogą odpowiednie spodnie, legginsy czy rajstopy – w ten sposób bardzo dobrze wyeksponujemy nogi.

Warto też pamiętać o tym, że długość ponczo powinna być dopasowana do naszego wzrostu, gdyż w innym razie może to źle wpłynąć na optyczne postrzeganie naszej sylwetki, a my sami możemy po prostu „utonąć” w takim ubraniu. Jeśli jednak postawimy na odpowiednie ubranie to otrzymamy ciekawy i stylowy, ale również bardzo praktyczny dodatek, który będzie można wykorzystać zarówno jesienią, jak i zimą – ponczo zapewni nam bowiem nie tylko ciekawą stylizację, ale również sporą dawkę ciepła w zimne dni. Nic więc dziwnego, że ponczo z roku na roku staje się coraz bardziej popularne i znajduje swoje miejsce w coraz większej liczbie damskich szaf.