Wiele zakładów pracy przyjęło w ostatnich latach tak zwany dresscode, a więc pewien zbiór reguł, za pomocą których powinniśmy ubierać się do codziennej pracy. Jak się bowiem okazuje, wiele osób nie zdawało sobie wcześniej sprawy, że to, jak się ubiorą ma swoje odbicie w tym, jak postrzega się ich profesjonalizm. Na całe szczęście, wybór odpowiedniego stroju do pracy nie jest niczym skomplikowanym.

Kobiety nie powinny mieć żadnych problemów, jeśli chodzi o dobór odpowiednich ubrań ze swojej garderoby – pozostaje tylko pytanie, jaki charakter ma praca i jakie dresscode w niej obowiązuje. W niektórych zawodach wymagany jest elegancki strój, którego podstawą będzie marynarka, spódnica czy stylowa koszula. Dzieje się tak na przykład podczas pracy w kancelarii, podczas gdy korporacje mogą mieć nieco mniej restrykcyjny dress code.

Wtedy kobiety najczęściej decydują się na styl zwany business causal, który jest połączeniem eleganckiej stylizacji w nieco luźniejszej odsłonie. Co jednak zrobić latem, kiedy na zewnątrz mamy do czynienia z upałami, a w biurze nie jest wcale lepiej? Wtedy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na tkaniny, z których wykonana jest odzież damska – i tak, dobrym wyborem będzie m.in.

len czy wełna, natomiast warto stronić od poliestru, przez który możemy się po prostu zapocić. Tak czy siak, przed rozpoczęciem pracy warto jest zapoznać się z regułami dotyczącymi ubioru w danej firmie i odświeżyć własną garderobę pod tym właśnie kątem, wybierając się na zakupy do sklepu z odzieżą damską.